GYS PK Technik Varta Bosch GYS Energizer Vigor

Refraktometr VIGOR V2459

Refraktometr je zařízení určené pro měření vlastností kapalin jako je nemrznoucí směs, chladící kapalina (ethylenglykol, propylenglykol), zimních ostřikovač, elektrolyt autobaterie, AdBlue,  pomocí lomu světla.

Více informací

2 190 Kč vč. DPH

V2459

Dostupnost: SKLADEM

Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Kvalitni refraktometr VIGOR V2459          

Refraktometr je zařízení určené pro měření vlastností kapalin jako je nemrznoucí směs, chladící kapalina (ethylenglykol, propylenglykol), zimních ostřikovač, elektrolyt autobaterie, AdBlue,  pomocí lomu světla.

(refraktoměr, refractometr, refraktometer, refractometer) 

 

 

 

levá stupnice refraktometru:

kontrola elektrolytu akumulátoru, rozsah 1100 - 1300 sg, dělení  0,01 sg


střední stupnice refraktometru:

slouží pro měření nemrznoucí kapaliny na bázi Propylenglykolu G13, meřící rozsah  -25 až -50 ºC / delení 5 ºC, a také pro měření nemrnoucích kapalin na bázi Ethylenglykolu G11 / G12, meřící rozsah  -25 až -50 ºC , delení 5 ºC.


● pravá stupnice refraktomteru nahoře

slouží k měření AdBlue (VRA), obsah močoviny, meřící rozsah 30% až 35% , delení 0,1%

(kapalina AdBlue je syntetická močovina, která se používá v dieselových motorech s technologií SCR (Selective catalytic reduction) pro úpravu výfukových plynů, za účelem dodržení emisních norem Euro 4 a Euro 5.)

 

● pravá stupnice refraktomteru dole

slouží k měření nemrznoucí kapaliny do ostrekovačů SRF 1 , měřící rozsah  -10 až -40 ºC , delení 1 ºC 
Refraktometr VIGOR V2459 je je velmi kvalitní zařízení, made in Germany, je uloženo v kvalitním plastovém boxu s pěnovou vložkou.

 

Obsah balení Refraktometru:

-refraktometr , kalibračný šroubovák, pipeta 

 

Ačkoliv na první pohled vypadají všechny optické refraktometry stejně, liší se v optické části, a kvalitou použitých materiálů, též výsledky měření. Každý typ má zabudovanou svou vlastní speciální stupnici, na které vámi měřenou veličinu buď přímo odečtete, nebo ji musíte odvodit ze stupnice s univerzálními fyzikálními jednotkami (refrakční index RIhustota kapaliny atd.).


Měření refraktometrem je velice snadné, na sešikmený skleněný hranol stáčí kápnout několik kapek kapaliny, přiklopit průsvitné víčko, aby se kapalina po hranolu rozprostřela, namířit hranol proti světlu a podívat se do okuláru na výsledek měření. Zde uvidíte kruhový průzor se svislou stupnicí, kterou bude protínat hranice modro-bílého rozhraní.


Příklad měření refraktometrem:

Schéma: odečtet výsledku měření refraktometrem na stupnici

Odečet výsledku měření chladící kapaliny na bázi etylenglykolu G11 a elhylenglykolu G12 se zobrazuje na této prostřední stupnici vpravo.


Výsledek měření: bod tuhnutí měřené kapaliny je -26 °C.Co všechno je možné měřit refraktomterem a kde?

  Měřit je možné opravdu téměř cokoliv, kdekoliv a u čehokoliv, avšak tento refraktometr je primárně určen pro měření bodu tuhnutí směsi do ostřikovačů, kvality  elektrolytu autobaterie, bodu tuhnutí chladící směsi na bázi Etylenglykolu a Propylenglykolu, které jsou používány pro chladící systémy autlomobilůtepelná čerpadlasolární kolektory a další systémy, které jsou vystaveny působení mrazu a kde se používají nemrznoucí směsi a nemrznoucí kapaliny, které mají mimo jiné i mazací schopnosti, antikorozní schopnosti, a vlastnosti pro dobré přenášení tepelné energie.


  Kvalita kapaliny je důležitá pro dodržení technologických postupů, ať se jedná o chemický průmysl, automobilový průmysl, potravinářský průmysl, zdravotnictví, kovoobráběcí průmysl, chovatelství a jiné.


Využití refraktometru:

Automobilový průmysl, potravinářský průmysl, zemědělství, chovatelství, průmyslové využití, průmyslové technologie, zdravotnictví, veterinární lékařství.


 Refraktometr VIGOR V2459