GYS PK Technik Varta Bosch GYS Energizer Vigor

AUTOBATERIE

Oleje PK Technik

Autobaterie PK Technik Comfort Line 12V 74Ah EN 660A

  • prodloužená životnost
  • určeno pro běžný provoz
  • otřesuvzdorné provedení
  • bezúdržbové provedení podle normy DIN
  • výborný poměr cena - výkon
  • garance parametrů zajištěna evropskou kodifikací ETN

Více informací

Sleva 1 914 Kč vč. DPH

2 735 Kč vč. DPH

(cena snížena o 30 %)

Dostupnost: SKLADEM

Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Autobaterie PK Technik Comfort Line 12V 74Ah  EN 636

  • výborný poměr cena - výkon
  • garance parametrů zajištěna evropskou kodifikací ETN
  • u vybraných typů centrální odplynování s možností osazení protizážehovou pojistkou
  • součástí jsou držadla pro snadnou manipulaci

 

  ZÁRUKA:    24 měsíců 

  ROZMĚRY:  278x175x190 mm

   

 Hybridní konstrukce autobaterií:

   Při výrobě negativní elektrody je použita slitina olovo-vápník (PbCa), která v kombinaci s nízkoantimonovou slitinou pozitivní elektrody zajišťuje minimální samovybíjení akumulátoru, stabilní nabíjecí charakteristiku, minimální spotřebu destilované vody při provozu. V laboratorních a provozních podmínkách je tato spotřeba výrazně pod 2g/Ah skutečné kapacity, ověřeno a zkoušeno dle metodiky normy ČSN EN 60095-1, což v podstatě z tohoto akumulátoru činí akumulátor  bezúdržbový , s maximálním prodlouženým intervalem kontroly, případného dolévání destilované vody - maximálně 1 za rok, a to v závislosti na správně seřízené dobíjecí soustavě vozidla a náročnosti provozního režimu vozu.

 

Kapsová separace:

 Pro oddělení pozitivně a negativně nabité elektrody je použit tzv. kapsový separátor z vysokomolekulárního PE, který je nejen vysoce odolný proti dlouhodobému působení elektrolytu, ale má zároven i minimální elektrický odpor. Svou funkci kapsy plní dokonale - zabraňuje vzniku mezielektrodových zkratů, čímž je prodloužena životnost akumulátoru.

 

Centrální odplynování:

Je ochrana proti zpětnému zážehu do baterie a nevytékavosti kapalného elektrolytu. Centrální odvod plynů z jednotlivých článků baterie zajišťuje víko EURO Kamina. Hermeticky utěsněné zátky a centrální odplynovací kanál odvádějí plyny k bočnímu vývodu, který je opatřen protizážehovou zátkou. Protizážehová zátka umožňuje odvod plynů mimo prostor vozidla a protože obsahuje keramickou mikroporézní vložku, která zabraňuje iniciaci exploze baterie vznícením odváděných plynů. Celý systém zajišťuje nevytékavost elektrolytu i v extrémních podmínkách a v jakékoliv poloze.

 

PRO SNADNOU MANIPULACI JE AKUMULÁTOR VYBAVEN DRŽADLY